Jurorzy

Paulina Glinka

Ukończyła mistrzowskie kursy śpiewu prof. Joanny Borowskiej-Isser i mgr Joanny Niderdorfer. Studiowała pod okiem docente Franceschi Ziveri w Conservatorio di Parma we Włoszech oraz prof. Krystyny Rorbach w Akademii Muzycznej w Łodzi. Śpiewała w chrześcijańskim zespole Tylko Ty pod dyrekcją Huberta Kowalskiego. Obecnie pracuje w chórze Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Związana z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

Bożena Magdalena
Mrózek

doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, nauczyciel dyplomowany, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, studiów podyplomowych w dziedzinie emisji głosu i chórmistrzostwa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych w zakresie logopedii w Kielcach. Ukończyła kurs kwalifikacyjny instruktora tańca nowoczesnego w Krakowie oraz Studium Carla Orffa w Warszawie. Prowadzi zespoły wokalne i chóry w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. W latach 2006 – 2014 była koordynatorem regionalnym Ogólnopolskiego Programu Śpiewająca Polska, a od roku 2015 pełni funkcję kuratora regionalnego projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska.

 

Przemysław Bogusz

ukończył Warszawskie Metropolitalne Seminarium Duchowne na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, wyświęcony przez biskupa Kazimierza Nycza w maju 2012 roku. Wieloletni juror naszego festiwalu, obecnie wikariusz w parafii św. Mikołaja Biskupa w Warce, współzałożyciel zespołu Uwielbiamy.com, w którym można było usłyszeć jego wyjątkowy głos. Obecnie prowadzi zespół "Jego Blask" oraz projekt „Śpiewaj przy Farnej”.

 

Jan Krutul

kompozytor, dyrygent - swoje umiejętności kształcił na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina pod kierunkiem prof. Violetty Bieleckiej, prof. Pawła Łukaszewskiego oraz prof. Tomasza Bugaja oraz w ramach Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W jego twórczości szczególne miejsce zajmuje muzyka chóralna a cappella oraz utwory wokalno-instrumentalne (Litania do św. Jana Pawła II, Anioły, musicale dla dzieci Kopciuszek i Królewna Śnieżka). Współpracował na polu kompozytorskim i dyrygenckim z Narodowym Forum Muzyki, z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Chórem Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra. Od sierpnia 2016 roku jest dyrygentem i managerem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Jan Krutul jest laureatem konkursów kompozytorskich, m.in. II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Musica Sacra 2014 (Kolonia, Niemcy), III Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim „Opus 966” (Poznań 2014), I Nagroda na III Ogólnopolskim Konkursie w Zakresie Kompozycji Chóralnej (Wrocław 2012). Dwukrotnie otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku oraz dwukrotnie stypendium Pro Polonia - Dongsan Research Foundation (za osiągnięcia w dziedzinie dyrygentury chóralnej i kompozycji). W 2012 i 2014 roku został laureatem uczelnianym plebiscytu na najlepszego Studenta RP „Studencki Nobel”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej.

 

 

Katarzyna Goszcz

ukończyła Podyplomowe Studia Logopedyczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończyła szkołę muzyczną im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie wokalnej u prof. Wisławy Ćwiklińskiej. Śpiewa różnorodny materiał muzyczny, od musicalu po jazz. Pracuje jako dziennikarz radiowy w Radiu Warszawa. Jako logopeda medialny i trener głosu w Bordman Training, pracuje z artystami, dziennikarzami, politykami. Prowadzi warsztaty holistycznego podejścia do pracy nad głosem.

 

Aleksandra Kopp

urodzona w 1982 roku w Stalowej Woli. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie na kierunku Dyrygentura Chóralna w klasie prof. A.Banasiewicza. Współpracowała z wieloma chórami zarówno profesjonalnymi jak i amatorskimi. Pracowała w PZLPiT Mazowsze początkowo jako korepetytor chóru następnie jako Chórmistrz. Dyrygowała wieloma koncertami chóralnymi jak i baletowymi. Współpracowała z Teatrem Polskim, Operetką Warszawską, Teatrem Wielkim. Prowadzi warsztaty dla zespołów amatorskich podnoszące poziom wokalny oraz wykonawczy i przygotowujące do występów oraz konkursów. Sama uczestniczy w różnych projektach wokalnych w roli śpiewaka.